Wielka Aukcja Charytatywna

Poznaj Wielką Aukcję Charytatywną 2024

Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY, zainicjowana przez Omenaa Foundation, jest cyklicznym, najbardziej prestiżowym wydarzeniem charytatywnym w Polsce, jednoczącym świat wielkiego biznesu, sztuki i kultury wokół idei filantropijnych. Organizatorami przedsięwzięcia są Omenaa Foundation, OmenaArt Foundation i Pałac w Wilanowie, przy wsparciu Corporate Connections – organizacji zrzeszającej największych przedsiębiorców w Polsce i jednego z najbardziej aktywnych partnerów gali.

logo-omenaafoundation
omenaartfoundatio-logo2023

Zeszłoroczne wydarzenie – Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2023, zakończone spektakularnym sukcesem i zebraniem 28 573 000 zł, zostało dostrzeżone przez globalną inicjatywę Luxury Lifestyle Awards, która od 15 lat docenia i promuje najwyższy standard produktów i usług na całym świecie. Wielką Aukcję Charytatywną uhonorowano nagrodą w kategorii Best Luxury Auction Event.

Przedsiębiorcy i twórcy wspierają nasze działania, biorąc czynny udział w kulminacyjnym punkcie wydarzenia – licytacji dzieł sztuki polskich i zagranicznych artystów, designu oraz niezwykłych Wielkich Emocji. 30% dochodu z aukcji trafiło na rzecz Konsorcjum Filantropijnego, które w pierwszym roku swojej działalności wsparło już 23 projekty grantowe i 8 projektów dodatkowych. Reszta zebranych środków pozwala na wsparcie m.in. edukacji podopiecznych polskich domów dziecka, dzieci z Ukrainy, dzieci ulicy w Afryce oraz innych fundacji w całej Europie, np. Andrea Bocelli Foundation, z którymi współpracujemy.

Nad doborem licytowanych prac czuwa Rada Artystyczna w składzie: Iwona Büchner-Grzesiak, Rafał Kamecki, Boris Kudlička, Kama Zboralska i Omenaa Mensah. Dzieła, które ostatecznie trafią na aukcję, są pieczołowicie wybierane podczas całorocznych rozmów, debat i współpracy między wielbicielami i znawcami sztuki.
Wydarzenie, zaplanowane z rozmachem i dbałością o każdy szczegół, ma miejsce w wyjątkowej przestrzeni – na dziedzińcu XVII-wiecznego barokowego Pałacu w Wilanowie. Nad organizacją Wielkiej Aukcji Charytatywnej przez ponad 10 miesięcy pracuje team wybitnych artystów, kuratorów, scenografów wraz z zespołem liczącym około 1500 osób.

Niezależnym audytorem Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2024 jest firma EY Polska

Celem działalności EY jest kształtowanie lepiej funkcjonującego świata – poprzez wspieranie klientów, pracowników i społeczeństwa w tworzeniu trwałych wartości – oraz budowanie zaufania na rynkach kapitałowych. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat. EY w Polsce to ponad 7000 specjalistów pracujących w 8 miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie oraz w Centrum Usług Wspólnych EY. Działając na polskim rynku, co roku EY doradza tysiącom firm, zarówno małym, średnim, jak i największym przedsiębiorstwom. Tworzy unikatowe analizy, dzieli się wiedzą, integruje środowisko przedsiębiorców oraz angażuje się społecznie. EY wie, że w XXI wieku odpowiedzialny biznes generuje nie tylko dobre wyniki finansowe, ale również wartości niefinansowe – pozytywny wpływ społeczny i ochronę środowiska. Z przyjemnością podjęliśmy się roli audytora Wielkiej Aukcji Charytatywnej.

Jacek Kędzior  
Partner Zarządzający EY Polska