Nasza Misja

Filar I

Budowanie kolekcji rzeźb oraz obiektów przestrzennych

Rzeźba jest najstarszą formą wyrazu artystycznego – jej historia sięga aż do czasów prehistorycznych, a w OmenaArt Foundation wyjątkowo ją doceniamy. Obecnie na polskim rynku aukcyjnym rzeźba stanowi zaledwie 10% sprzedaży wszystkich dzieł sztuki (za: ArtInfo). Dlatego OmenaArt Foundation stawia sobie za cel budowanie świadomości, wzrostu znaczenia i uznania na polskim rynku dzieł sztuki m.in. poprzez pokazanie procesu twórczego na wszystkich jego etapach. Pozwoli to także pokazać szerszemu gronu odbiorców, jak bardzo jest to kosztowne i pracochłonne przedsięwzięcie.

Obserwując globalne trendy, skupiamy się przede wszystkim na budowaniu profilowanej kolekcji rzeźby, form przestrzennych – w tym instalacji wykonanych przez polskich oraz światowej klasy artystów. Mamy przyjemność współpracować z uznanymi twórcami młodego pokolenia, np. z Tomaszem Górnickim oraz wybitnymi artystami-akademikami, których przedstawicielami są: prof. Adam Myjak oraz prof. Przemysław Lasak. Do grona przyjaciół OmenaArt Foundation należą także rzeźbiarz Sylwester Ambroziak oraz artyści malarze Agata Kus i Karol Palczak.

Kolekcja dzieł zgromadzonych w OmenaArt Foundation stale się powiększa. Udało się nam pozyskać m.in. prace wybitnej i cenionej na całym świecie polskiej artystki Magdaleny Abakanowicz.