Nasza Misja

Filar II

Rewitalizacja historycznych budynków

W projektach rewitalizacji łączymy nowoczesną technologię i innowacje z poszanowaniem historycznej architektury. W 2022 roku rozpoczęliśmy współpracę Pałacem w Wilanowie, w ramach której zaplanowano renowację barokowego malowidła ściennego. Podobne projekty realizujemy także w historycznych budynkach na południu Europy.

Dzięki działaniom OmenaArt Foundation Pałac w Wilanowie skorzystał z wyjątkowego wsparcia sektora biznesowego. Fundacji udało się wygenerować gigantyczne kwoty na trwającą ponad rok renowację historycznych malowideł ściennych. Dzięki nim Pałac może przeprowadzić konserwację części malowideł Michele Arcangelo (Michelangelo) Palloniego, przedstawiających scenę z historii „Psyche i Amora”. Cykl ten w alegoryczny sposób mówi o miłości króla Jana III Sobieskiego i królowej Marii Kazimiery i stanowi serce Pałacu.

Zastosowanie odpowiednich materiałów i metod wynikających z najnowszych osiągnięć sztuki konserwacji pozwoli na osiągnięcie stabilności i zwiększy trwałość zastosowanych rozwiązań. Docelowo w kolejnych krokach oprawa całej Galerii Północnej obejmuje zastosowanie najnowszych osiągnięć sztuki konserwacji, zarówno pod względem odpowiednich materiałów, jak i metod. Ten staranny proces ma na celu zapewnienie stabilności i większej trwałości zastosowanych rozwiązań. Ostatecznie, kompletna oprawa Galerii Północnej odzyska swój artystyczny i ekspozycyjny blask, a postępy prac będą na bieżąco relacjonowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

W trakcie wystawy organizowanej przez OmenaArt Foundation trwały prace konserwatorskie nad obrazem z kolekcji malarstwa Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. Zwiedzający mieli niepowtarzalną okazję przyglądać się na żywo procesowi konserwacji tego dzieła sztuki.