Boris Kudlička, kurator wystawy, zaprosił do udziału w projekcie LuginsLand of Art uznanych współczesnych artystów i artystki z Polski i Malty.
Ekspozycja objęła zarówno prace wyselekcjonowane z istniejących już serii, jak i dzieła site-specific, inspirowane XIX-wieczną Villą Luginsland. Prezentowane prace m.in. Karola Palczaka, Moniki Falkus, Xawerego Wolskiego, Jakuba Juliana Ziółkowskiego, Marcina Maciejowskiego czy Idy Karkoszki nawiązywały dialog z neorenesansową architekturą willi, tworząc intrygującą przestrzeń współistnienia sztuki i historii. Równolegle do udziału w wystawie zaproszono maltańskich artystów: Matthew Attard, Victor Agius, Mario Abela i Antoine Farrugia, którzy przygotowali oryginalne prace site-specific, czerpiąc inspiracje z bogatego dziedzictwa Villi Luginsland i oddając hołd jej przeszłości.
Udział lokalnych twórców w projekcie stanowił przełomowy moment w historii willi i jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez jej pierwszego właściciela, barona Maximiliana Tuchera von Simmelsdorfa – mecenasa kultury, sztuki i architektury. Po raz pierwszy od XIX wieku Villa Luginsland odzyskała znaczenie jako miejsce aktywnego życia artystycznego, przekształcając się w LuginsLand of Art – przestrzeń dedykowaną twórczości, dialogowi i ́i międzynarodowej wymianie kulturalnej.
W ramach projektu zorganizowano również sześć paneli edukacyjnych, które odbywały się w LuginsLand of Art na Malcie i Pałacu w Wilanowie w Polsce.
Powiązane aktualności